Websupport | Podcasty o online podnikaní

Kde má WordPress svoje hranice (Ján Bočínec)

January 11, 2022

WordPress je dlhodobo najobľúbenejší a najpoužívanejší publikačný systém na svete. Má množtvo šablón, rozšírení v podobe pluginov, aktívnu komunitu a je open source. Z tohto pohľadu je WordPress veľmi flexibilný systém. Kde sú však jeho hranice, na ktoré projekty sa ideálne hodí a pre ktoré naopak nie je správou voľbou? Nielen na tieto otázky sme hľadali odpovede s Jánom Bočíncom, ktorý pôsobí ako tímový koordinátor a technologický architekt v spoločnosti Webikon.

 

Odkedy Ján objavili svet open source, otvorili sa mu neuveriteľné možnosti toho, čo dokázal vytvoriť a ako rýchlo si vedel rozširovať svoje know-how. Vďaka tomu začal robiť WordPress osvetu v oblasti komplexnejších projektov. Veľmi rád hľadá optimálne technologické riešenia pre svojich klientov. Ešte radšej, keď to môže robiť s Webikon tímom, kde sa všetci spoločne učia prekonávať limity jednotlivých systémov a dávať tak ich projektom vždy niečo extra.

 

V diskusii s Jánom Bočíncom sa dozviete:
- Na čo je WordPress vhodné riešenie
- Čo znamená WordPress na mieru
- Čo programátorovi vo WordPresse chýba
- Aký projekt by na WordPresse nerobil
- Prečo 20 % času venujú rozvoju WordPress komunity na Slovensku

 

Diskusiu moderuje Fero Volár, ktorý je Head of Server products vo Websupporte a píše blog alian.info.

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App